banner_shop_potrebychovatelu_216x122.png

Kontaktujte nás

Potřebujete nás kontaktovat?

  • Volejte na tel.
    +420 569 408 331
  • Pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Využijte další kontakty

Dcery Evergreena - nejlepší prvotelky na AgroTier v Rakousku

Tisk PDF

6.-9.září ve Welsu proběhla výstava AgroTier, na které bylo předvedeno 106 kusů skotu. Kromě základních plemen fleckvieh, holštýn a braunvieh, se také po dvou kusech představil pusteralský strakatý skot, tyrolský šedý skot a tuxský skot.

Mezi 31 kusy prvotelek fleckvieh obsadily první dvě místa dcery Evergreena.

Jednoznačnou vítězkou byla plemenice Nagel, otelená 24.02.2018, která za 100. dní první laktace nadojila 3 475 kg mléka. Nagel byla rozhodčím hodnocena jako ideální prvotelka, velmi elegantní, se suchými končetnima a úžasným vemenem. Není proto divu, že se stala zároveň i vítězkou vemene mezi prvotelkami.

Druhá Evergreenka se jmenuje Muscherl a je otelená 26.05.2018. Za první dvě kontroly nadojila 31,0 a 35,4 litrů mléka.

Vpředu vítězka prvotelek a vzadu druhá nejlepší prvotelka

Nejlepší prvotelka výstavy a zároveň nejlepší vemeno mezi prvotelkami

 

Obě tyto dcery tak navázaly na úspěšnou přehlídku dcer tohoto býka z března letošního roku, kde byly představeno dalších sedm jeho dcer na regionální výstavě v Tyrolsku. Funkční a vysoce produkční dcery chovatele nadchly. Nejenom svým exteriérem, ale i mléčnou produkcí, která v průměru byla 31,4 kg. Dcery jsou středního rámce, s dostatečnou kapacitou, s předpokladem dalšího vývoje v následujících laktacích. Mají ideálně zauhlené končetiny, s vysokým paznehtem a pevnou spěnkou, které splňují veškeré požadavky. Vedle jednotně se vyskytujících širokých a vysoko nasazených zadních vemen, ukazují dcery Evergreena velmi pěknou texturu vemene. Velmi pozitivní je také optimálně postavená, dlouhá a široká pánev.

Na tomto odkazu můžete vidět tyto dcery pohromadě, stejně jako i na videu.

Zde je pak můžete každou z dcer jednotlivě.

Evergreen svými výsledky z prověřením na dcerách více jak naplnil vysoké očekávání, které se od něho očekávalo v době jeho genomických PH. Jeho přednosti jsou produkce, zdraví a ekonomičnost. Evergreen byl první prověřený syn Everesta, ale zároveň také jeden z nejvyhledávanějších mladých fleckvieh býků v minulých letech. Měl první výsledky z vlastního prověření v prosincovém výpočtu 2017 s velmi dobrými výsledky. K následnému výpočtu získal informace od dalších více jak pětiset dcer a jeho PH ještě vzrostly. Stejně tak v srpnovém výpočtu, kdy měl již 2 162 dcer a jeho GZW je na 130 bodech.

S kombinací Everest x Rau se v rodokmenu Everesta spojuje výborná mléčná produkce, stejně jako vysoká kvalita vemene. Matka Evergreena, jako správná dcera býka Rau, je typická vynikajícím vemenem a stejně jako její matka, exteriérově silná dcera Merwerta. Obě patří mezi nejlepší krávy ve stáji chovatele Aloise Hilgera z Babensheimu a vyznačují se především vysokou produkcí s vynikajícím obsahem složek a funkčním vemenem s velmi dobrou texturou. Sám Evergreen se prezentuje velmi elegantně, s hlubokým trupem a velkou délkou.

K jeho nejvyšším přednostem určitě patří vysoká mléčná produkce jeho dcer s vyváženým % bílkovin. Ve znacích fitness je velmi pozitivně hodnocena snadnost porodů, jak z otcovské, tak i dceřiné strany. Vynikající je také zdraví vemen, v kombinaci s velmi dobrou dojitelností, kterou se vyznačoval také jeho otec Everest. I při tak vysoké mléčné užitkovosti zůstává Evergreen býkem kombinovaného užitkového typu.

Ke stažení katalogová stránka býka v pdf.