banner_shop_potrebychovatelu_216x122.png

Kontaktujte nás

Potřebujete nás kontaktovat?

  • Volejte na tel.
    +420 569 408 331
  • Pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Využijte další kontakty

Inseminace a šlechtění skotu

Tisk PDF

Zajišťujeme inseminační dávky plemenných býků z předních domácích i zahraničních chovů. Ročně provedeme přibližně 38 000 inseminací. Zárukou inseminační služby je vyšetření březosti do 3 měsíců od provedení inseminace.

Inseminační služby nabízíme chovatelům zejména v regionu Vysočiny. Ročně našich 10 inseminačních techniků provede přibližně 38 000 inseminací. Součástí této služby je zajištění inseminačních dávek plemenných býků z domácí i zahraniční produkce podle požadavků chovatelů. Inseminační dávky můžete vybírat v katalogu býků.

Vyšetření březosti

Standardní zárukou za výsledek této služby je vyšetření březosti do 3 měsíců po provedené inseminaci. Můžete také objednat službu rané diagnostiky gravidity pomocí sonografického vyšetření. V této oblasti spolupracujeme i s některými praktickými veterinárními lékaři, kteří zajišťují inseminační službu na svém obvodě.

Oprávnění k inseminaci

Inseminace je prováděna na základě rozhodnutí Ministerstva zemědělství ČR čj.:36292/01-7010, uděleného podle § 3 zákona č. 154/2000 Sb. (plemenářského zákona). V tomto rozhodnutí je udělen souhlas oprávněné osobě, firmě ISB-GENETIC s.r.o., provádět inseminaci skotu a koní.

Vyzkoušejte naše služby