banner_shop_potrebychovatelu_216x122.png

Kontaktujte nás

Potřebujete nás kontaktovat?

  • Volejte na tel.
    +420 569 408 331
  • Pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Využijte další kontakty

Poradenství v oblasti chovu a reprodukce skotu

Tisk PDF

Potřebujete poradit či konzultovat v oblasti chovu skotu? Zlepšete kvalitu svého chovu, minimalizujte problémy a maximalizujte svůj zisk. Nabízíme poradenské služby v oblasti chovu a reprodukce skotu s využitím našich odborných zkušeností a moderních technologií.

Co Vám poradenství přinese?

V návaznosti na ostatní služby v reprodukci skotu - inseminaci a sonografické vyšetření gravidity - poskytujeme odborné poradenské služby. Jedná se zejména o konzultace přímo u chovatele ve stáji, rozbor jednotlivých ukazatelů reprodukce a návrhy řešení špatné situace v reprodukci. V poslední době chovatelé využívají stále více službu tvorby připařovacích plánů s pomocí speciálních (matingových) počítačových programů.

Tvorba připařovacích plánů

Využíváme software RBW-Mate, jehož základem je americký program firmy ALTA Genetics, Inc. - AltaMate. RBW-Mate je možné využit pro tvorbu připařovacích plánů u plemene holštýn, fleckvieh a braunvieh. Hlavní výhodou těchto programů je eliminace příbuzenské plemenitby až na hranici, kterou si sám určí chovatel. RBW-Mate pracuje s původem zvířat, s jejich plemennou hodnotou a s hodnocením exteriéru jednotlivých krav. Komerční hodnocení exteriéru zajišťují na chovech naši pracovníci.

Výsledkem dlouhodobého používání matingových programů je více uniformní stádo jak po stránce produkce, tak po stránce exteriéru. Tvorba a vývoj matingových programů neustále pokračuje a bude pokračovat. Jsou zabudovávány další znaky jako obsah somatických buněk, dlouhověkost, průběh porodů, počet mrtvě narozených telat, atd. Cílem je maximalizace zisku pro chovatele.

Využijte naše poradenství