CowManager – Monitoring stáda

CowManager je nejnovější technologie monitorování stáda.
Firma ISB Genetic s.r.o., jako jediná v České republice, má to štěstí nabídnout Vám tento skvělý produkt. 
Mějte neustálou kontrolu o svých zvířatech díky vysoce přesnému ušnímu sensoru.
Ten je zavěšený na terčíkové ušní známce, která může sloužit i jako klasická ušní známka s číslem zvířete a/nebo obsahovat čip pro identifikaci pro dojírnu, elektronické váhy, selekční branky atd.

 

CowManager vám usnadní život!

Být chovatelem dojného skotu vyžaduje velkou odpovědnost. Chcete mít každou jednotlivou krávu pod odborným dohledem 24 hodin 7 dní v týdnu? Čím více přesných informací o chování svých krav máte, tím lépe se můžete rozhodovat a to ve správný čas! CowManager je vyvinut tak, aby vám tyto informace v reálném čase poskytoval. Když budete velmi přesně monitorovat chování svých krav, budete jim moci věnovat potřebnou pozornost. Použití této technologie vám ušetří čas a výdaje na zdravotní péči, zlepší celkové zdraví vašeho stáda a zvýší produkci mléka. Uvidíte, že CowManager vám peníze nejenom ušetří, ale i vydělá.

 

Hlavní výhody

 • Mějte každou svou plemenici pod odborným dohledem 24 hodin 7 dní v týdnu kdekoliv, pomocí počítače, notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu
 • Monitorujte svá zvířata s neuvěřitelnou přesností
 • Díky sledování chování a teploty uší dostanete zdravotní upozornění o 1 až 2 dny dříve, než se objeví klinické příznaky nemoci zjistitelné sebezkušenějším ošetřovatelem
 • Přesná detekce říje pro dřívější zapuštění a vyšší procento březostí
 • Šetří vám drahocenný čas, peníze a zajišťuje zdravé a vysoce produkční stádo
 • Uživatelsky přívětivá technologie s bezdrátovou instalací
 • Pravidelné automatické a bezplatné aktualizování systému
 • Doživotní záruka na zařízení a senzory
 • Počet uživatelů není omezen, můžete tak dát přístup zaměstnancům, veterináři nebo dodavatelům služeb, Přitom si můžete zvolit, co kdo z nich může vidět.
 • Máte k dispozici vynikající podporu lokálních dealerů
   
Podívat se můžete na krátké video představující CowManager

 

 

 

Jak CowManager funguje

 • Ušní senzor: Ucho je nejlepší místo pro spolehlivé monitorování chování i teploty. Při jediné manipulaci jednoduše umístíte senzor do ucha krávy. Ušní senzor se nasazuje na ušní terčík s elektronickým RFID ISO čipem (identifikace pro dojírny, vážení, selekční branky…) nebo na prázdný ušní terčík, v každém případě může být popsaný ušním číslem a sloužit tak i jako ušní známka.
 • Síťové antény: Data krav jsou shromažďována bezdrátovými anténami, které mohou být umístěné uvnitř stáje nebo venku, jak je to výhodnější. Tato data jsou předávána do hlavní antény připojené k počítači. Krávy na pastvinách lze sledovat pomocí antén napájených ze solárního panelu.
 • Aplikace a počítač: Dostáváte oznámení o pohodě a chování krav do chytrého telefonu, tabletu nebo do počítače. Prostřednictvím mobilní aplikace můžete mít 24 hodin denně a 7 dní v týdnu přístup k vašim datům a upozorněním. Počítačová aplikace vám poskytuje ještě větší výkon a způsoby, jak analyzovat data vašeho stáda, a přináší lepší přehled s dalšími užitečnými funkcemi.
 • Inovace zdarma a propojení s manažerskými systémy: CowManager je pravidelně bezplatně aktualizován o užitečné funkce a vylepšení, na základě zkušeností z mateřské farmy i od stávajících zákazníků a lze jej propojit s téměř všemi manažerskými systémy po celém světě, včetně (MOOML, FARMSOFT, PCDART, FULLWOOD, DELAVAL, BOUMATIC, LELY …). Vždy máte k dispozici nejnovější verzi a všechny informace, které potřebujete pro efektivní správu v jednom systému.
   
Na tomto animovaném krátkém videu se můžete podívat, jak CowManager funguje:
 

 

 

Zasahujte preventivně a pracujte efektivnějiAplikace

Monitorováním plodnosti, zdraví, výživy a polohy vašich krav s velkou přesností jim budete moci věnovat cílenou pozornost, kterou potřebují.
S daty z CowManageru můžete zasáhnout preventivně a pracovat efektivněji. To vám ušetří drahocenný čas, peníze a zajistí zdravé a vysoce produkční stádo.

Vybrat si můžete ze čtyř modulů:

Plodnost: Podrobné informace o tom, která kráva je v říji a kdy přesně zapouštět. Upozorňuje na krávy bez říje, s nepravidelnými říjemi nebo na zmetání.

Zdraví: Včasná detekce nemoci na základě chování a teploty uší jednotlivých krav. CowManager vás okamžitě upozorní, kdykoli některá kráva více leží, má teplotu, nepřijímá potravu nebo nepřežvykuje. A v průběhu léčby máte neustálý přehled o tom, jak zvířata na léčbu reagují. Včasným zásahem tak můžete ušetřit peníze na práci a antibiotika a snížit propad v množství mléka nebo zabránit nežádoucí brakaci.

Výživa: Zlepšete zdraví a produkci mléka s pomocí sledování vyváženého příjmu potravy a přežvykování. Mějte pod kontrolou náklady na krmivo a změny v tranzitním období, stejně jako i různé stresové faktory, jako například tepelný stres. Zkontrolujte si dopad změny krmné dávky, dříve než se projeví na množství produkovaného mléka.

Najděte moji krávu Snadno a rychle najděte svoje zvířata ve stádě a ušetřete čas pomocí uživatelsky přívětivého lokalizátoru.

 

A ještě můžete shlédnout video o CowManageru z ANIMAL TECHu 2019, kde tento produkt získal ocenění SMART FARMING:

 

Informujte se o tomto produktu.

Kontaktujte Bc. Václava Lebedu (tel.: 774 821 371, e-mail: lebeda@isbgenetic.cz)
nebo  Ing. Marii Ondrákovou, Ph.D. (tel.: 774 734 650, e-mail: ondrakova@isbgenetic.cz)

 

Další informace můžete nalézt:
Leták CowManager
Článek v Našem chovu 06/2021
Senzory CowManageru je možné také sundat z terčíkové známky, například při vyřazení zvířete, pokud terčíková známka slouží zároveň jako náušnice.

 

 

 

 

Kontaktní formulář - neváhejte, kontaktujte nás!
Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2024 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz