Býk plemene parthenaise Goliath přináší lehké porody, výborné osvalení a klidný temperament

news img

GP Goliath má v pozicích dědů dva nejlepší býky plemene v pozici dědy. Pochází totiž z linie Turbo z otcovské strany a z Fausseta z mateřské strany. Jde o kumulaci dvou nejlepších krevních linií plemene parhenaise. Za posledních pět let neměl Fausset na trhu konkurenci a pět let předtím byl Turbo špičkovým hráčem na trhu. Goliath má tedy rodokmen se silnými kořeny.

Jeho otec Garfield se vyznačuje velmi lehkými porody s hodnotou 116. Goliath sám vážil při narození 42 kg. Jeho otec Garfield je také velmi populární ve Francii pro své extrémně klidné potomky. I jeho syn Goliath tuto vlastnost zdědil a práce s ním je potěšením. Goliath se také vyznačuje špičkovými končetinami.  Jeho druhý děda Fauset naopak vynikal zase v hodnotách přírůstku, osvalení a snadnosti telení jeho dcer.

Stejně jako i všichni býci plemene Parthenaise je i Goliath velmi vhodný do křížení se všemi plemeny, kde je potřeba zvýšit osvalení a kvalitu masa, při jemné kostře a se snadnými porody.

Ke stažení katalogový list býka Goliath

 

Vloženo: 01. 09. 2020       Stránka: Novinky
Další články

Nové PH býků fleckvieh i německého holštýna

10. 08. 2021 Novinky

Dnes byly zveřejněny nové PH. Aktualizovány jsou katalogové listy a ke stažení jsou nabídkové listy obou plemen.

Podpořte v tyto teplé dny zabřezávání vašich plemenic

07. 07. 2021 Novinky

Vysoké teploty zabřezávání krav moc nepřejí. Kromě možností ochlazování zvířat ve stáji a úpravy krmiva, můžete zabřezávání v tomto období podpořit také využitím býků s nadprůměrnou vlastní plodností.

Vítáme vás na nových stránkách ISB Genetic

16. 06. 2021 Novinky

Připraveny jsou pro vás nabídky našich fleckvieh a holštýnských býků.

Ostatní plemena budou následovat.

Doufáme, že se vám naše nové stránky budou líbit.

Evropská komise schválila ČR coby zemi prostou IBR

05. 10. 2020 Novinky

Evropská komise schválila Českou republiku jako zemi prostou infekční bovinní rinotracheitidy skotu (IBR). Při projednávání žádosti ČR o udělení statusu na jednání stálého výboru pro rostliny, zvířata, potraviny a krmiva (SCoPAFF) v minulém týdnu neuplatnila proti české žádosti zaslané letos v lednu do Bruselu námitky žádná z členských zemí. V nejbližší době lze očekávat oficiální zveřejnění informace o udělení příznivého nákazového statusu ČR ve věstníku Evropské komise. O vymýcení IBR v chovech skotu usilovala ČR dlouhodobě. Získání statusu je významné zejména z hlediska zahraničního obchodu.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2021 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz