Unikátní a kompletní řešení pro sledování Vašich krav - CowManager

news img

S rostoucí světovou populací a zvyšováním prosperity je stabilní produkce mléka důležitější než kdy jindy. Současně se ale zpřísňují pravidla a předpisy, přičemž suroviny, práce a energie jsou stále dražší. S ohledem na uvedené skutečnosti je udržitelnost, účinnost a produktivita jednoznačně klíčem k úspěchu všech chovatelů mléčného skotu.

Kvůli uspokojení potřeb v prvovýrobě mléka přišel CowManager s průlomovými inovacemi ve světě monitorovacích systémů krav a vynalezl technologii aktivních senzorů do uší. Tento produkt je podložen léty znalostí, výzkumu a testování na mléčných farmách. CowManage je vyvíjen neustále, aby sloužil producentům mléka, kteří potřebují inovativní řešení a poznatky, aby dokázali překonat výzvy, kterým čelí. Unikátem je, že sídlo CowManageru je přímo v areálu mléčné farmy, takže všichni pracovníci CowManageru přesně znají, jak to na takové farmě chodí a je to také první testovací stáj všech novinek, kromě dalších spolupracujících farem.

Systém CowManager monitoruje každou krávu 24 hodin 7 dní v týdnu - je to strážný anděl stáda. Tento nástroj zobrazuje výstrahy v reálném čase pomocí snadno čitelných a barevných grafů denního nebo hodinového chování na vašem chytrém telefonu, tabletu, nebo obrazovce vašeho počítače. CowManager s působivou přesností sleduje zdraví, plodnost, výživu a lokalizuje Vaše krávy.

Modul Zdraví

Je unikátním modulem v CowManageru, protože senzor sleduje nejenom chování, ale také i teplotu uší každé jednotlivé krávy. Pokud kráva nežere dostatečně nebo nepřežvykuje tak jak by měla, má vyšší teplotu, upozorní vás na to tento modul. A to o jeden a půl až dva dny dříve, než se projeví klinické příznaky, které i zkušený chovatel je schopen rozpoznat. Informace v přehledných grafech poskytují chovatelům podporu ve zjišťování konkrétních problémů. Zároveň přináší neustálý přehled o zotavování nemocných krav. To vše vede ke sníženým výdajům na veterinární péči a práci, menším ztrátám a vyšší produkci mléka.

"CowManager je velmi důležitý, protože nám dává včasné varování," říká Stephen Morse z Capel Farms, Carmathenshire (UK). "Pokud se mi kráva objeví v hlášení, okamžitě ji jdu zkontrolovat a můžu rychle zasáhnout."

Modul: Plodnost

CowManager vytvořil inteligentní algoritmus, aby mohl chovatelům poskytnout co nejpřesnější informace o plodnosti. Systém poskytuje spolehlivé údaje o intenzitě a stupni říje. CowManager poskytuje cenné poznatky o cyklech každé jednotlivé krávy a odpovídá na otázky jako: Cykluje správně nebo je tam nějaký problém? Jaký je její interval říje? Kdy je nejlepší okamžik pro inseminaci? Je stále březí nebo zmetala? Je její děloha po otelení čistá?

Všechna tato data lze stáhnout v přehledné sestavě, kterou lze snadno použít pro řízení a správu reprodukce a kontroly veterináře. Rychlý přehled všech údajů o kravách umožňuje producentům mléka činit rychlejší a hlavně vyváženější rozhodnutí. Podpoří přípravu krav k inseminaci a minimalizuje kontroly březosti a stres.

Modul: Výživa

Klíčem k udržení zdraví a maximální produkci mléka je udržení chuti k žrádlu a přežvykování. Jakýkoliv pokles může být včasným ukazatelem zdravotních problémů s možnými dodatečnými náklady. CowManager sleduje počet minut, které každá kráva tráví příjmem krmiva a přežvykováním. Díky pohledu do stravovacích návyků jednotlivých krav, skupin a celého stáda bude chovatel přesně vědět, jak krmit. CowManager je také vynikajícím nástrojem pro sledování příjmu krmiva v přechodném období a po otelení.

Modul: Najdi mou krávu

Před dvěma lety CowManager představil nástroj „Find my Cow (Najdi moji krávu)“, který používá lokátor, který usnadňuje chovatelům najít jednotlivou krávu uvnitř stáje anebo venku na pastvině do vzdálenosti 800 m. Tato funkce je plně integrována s moduly plodnosti, zdraví a výživy společnosti CowManager. Můžete si tak vytvořit vlastní seznamy pro vyhledání krav v říji, pro vyšetření březosti, vyhledání nemocných, vyřazených nebo zvířat v nesprávných kotcích atd. Systém je rychlejší než člověk, takže chovatel pak může trávit drahocenný čas užitečnějšími činnostmi.

CowManager je uživatelsky přívětivý

CowManager je kompletní systém plug-and-play (zapoj a používej), který je kompatibilní s řadou dojírenských a chovatelských softwarů. Data přenášená senzory jsou shromažďována routery (směrovači), které mohou být umístěny ve vnitřních prostorách i venku. Instalace je snadná, protože se jedná o bezdrátový systém a nejsou potřeba žádné kabely. Výstrahy a snadno čitelné barevné grafy se zobrazují v mobilní aplikaci ve vašem chytrém telefonu, tabletu, nebo ve webové aplikaci na monitoru Vašeho počítače. Kromě toho je systém vždy vybaven nejnovější verzí prostřednictvím bezplatných bezdrátových aktualizací hardwaru i softwaru!

Koen van Meurs, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti CowManager, vysvětluje: „CowManager se neustále vyvíjí. Posloucháme přání výrobců mléka, kteří potřebují inovativní řešení, aby překonali problémy, kterým čelí. V našich aktualizacích nasazujeme maximum takových požadavků.“

Společnost CowManager

CowManager je rodinný podnik a nachází se na mléčné farmě v Harmelenu v Holandsku. Na trhu je od roku 2012 a roky výzkumu a vývoje ho proměnily v celosvětově uznávaný a prověřený systém. V současné době pracuje na vývoji a podpoře systému více než 50 zaměstnanců, většina z nich se zemědělským vzděláním. Již tisíce mléčných farem ve 30 zemích světa se spoléhají na jedinečný, snadno instalovatelný a uživatelsky přívětivý systém senzorů do uší CowManager, který pomáhá řídit jejich stáda.

 

Fotogalerie

Přehled základních modulů CowManageru

Přehled základních modulů CowManageru

Umístění senzoru CowManageru v uchu

Umístění senzoru CowManageru v uchu

 
Vloženo: 11. 06. 2021       Stránka: CowManager
Další články

Úspěch CowManageru slovy Guuse a Gerarda

15. 06. 2021 CowManager

 

Guus Oostveen, generální ředitel, a Gerard Griffioen, zakladatel CowManageru, hovoří o okolnostech vedoucích k úspěchu a plánech do budoucna.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2024 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz