Zeiger - špičkový mladý genomický býk

news img

Jako syn Zazu ZEL-134 je pokračovatelem vzácnější krevní linie. Pochází z významné a úspěšné L-rodiny z podniku Schürer –Hammon. 

V této rodině jsou už čtyři generace matek býků. Jeho matka je dcera Herzschlaga HCH-018 – Lamera, která se vyznačuje velkou délkou a šířkou těla a velmi kvalitními končetinami. Babička Zeigera je matkou pěti býků, z nichž nejlepší je již prověřený Worldcup (07/21 GZW 126). Prababička je matkou tří býků, z nichž nejlepší je Oreo (04/21 GZW 128). A praprababička má v plemenitbě dva býky.

Samotný Zeiger je dobře vyvinutý býk, který sám nezapře požadovanou kombinovanou užitkovostí. Čtyři výpočty byl TOP 1 dle GZW mezi všemi fleckvieh býky a stále patří mezi špičkové genomické býky s GZW nad 141 bodů.

A již se můžeme těšit z jeho prvních potomků, jak se můžete přesvědčit na našem facebooku, stejně jako se podívat i na to jak se samotný býk sám vyvíjí.

Zeiger přináší hodně mléka, s dobrými složkami. Přitom se vyznačuje výrazným indexem masa a fitnessem.

Ze znaků fitness vyniká především ve zdraví vemene a v somatických buňkách, perzistenci, ale také v dlouhověkosti.

Jeho dcery ale nebudou mít jenom hodně mléka, masa a zdraví, ale budou také pěkně vypadat. V rámci velmi pěkného exteriéru, vyniká především vemeno a to zvláště v hloubce vemene, závěsném vazu a upnutí předního vemene. K dispozici je také sexovaný na jalovice.

Pro bližší informace si zobrazte plemenné hodnoty býka Zeiger.

 

Vloženo: 20. 07. 2021       Stránka: Fleckvieh
Další články

Hilfinger – komplexní prověřený býk, s pěknými, mělkými vemeny

05. 08. 2021 Fleckvieh

Tento býk pochází z chovu Ilg Gbr Georg & Ulrich v Hattenhofenu, z rodiny S, která se vyznačuje vysokou bílkovinou. Jeho matka Samba, dcera býka Wille, je již po šesté otelená a je stále fit, když její maximální laktace byla právě ta poslední pátá.

Hamlet Pp* - na rodině záleží!

02. 08. 2021 Fleckvieh

Rodina Günzinger z St. Georgen u Obernbergu je již po tři desetiletí stálicí v chovu fleckvieh a díky výstavním úspěchům s krávami z rodiny A se proslavila i za hranicemi. Dnes je rodina krav linie A ve světě fleckvieh něčím zvláštním. S velmi zajímavými bezrohými býky Hamlet Pp* a Wega Pp* dosáhla špičkového chovatelského úspěchu. Na ohromný genetický potenciál rodiny linie A ukazuje ale také řada vysoce genotypizovaných jalovic na farmě.

Malaga Pp - bezrohý, produkční zlepšovatel fitnessu

08. 07. 2021 Fleckvieh

Malaga je produkčně silný bezrohý zlepšovatel, který přináší později dospělé krávy, vyššího rámce, s dobrými končetinami. Ty jsou strmější, s pevnou spěnkou a vysokým paznehtem. Pěkná vemena se vyznačují především délkou a úhlem předního vemene,  s výrazným závěsným vazem a ideálními struky. To vše, společně s dobrými fitness znaky, přispívá k výborné dlouhověkosti po několik laktací.

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

01. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

První fleckvieh kráva s celoživotní produkcí 200 000 kg mléka!

19. 11. 2020 Fleckvieh

ERLE (česky Olše) z rodinné farmy Bernharda a Marie Schirnhoferových z Grafendorfu ve východním Štýrsku se zapíše do historie chovu skotu. Stala se první fleckvieh krávou na světě s celoživotní užitkovostí přes 200 000 kg mléka.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2022 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz