Premiéra ve fleckvieh světě - bezrohý Megastar Pp vede mezinárodní topku býků

news img

To se ještě nikdy nestalo! Dubnový odhad plemenných hodnot 2023 se určitě zapíše do historie chovu fleckvieh. Poprvé vede mezinárodní topku býků fleckvieh geneticky bezrohý býk. Mluvíme o býku Megastar Pp – jméno tohoto výjimečného představitele plemene fleckvieh odpovídá jeho výjimečnému genetickému založení.

Chov skotu jako vášeň

Vynikajícímu chovatelskému instinktu rodiny Hörmandinger, společně s nezbytným chovatelským štěstím, vděčíme za to, že fleckvieh svět má k dispozici Megastara Pp MOR-358 a také jeho velmi zajímavého polobratra Monorona MOR-357. Tento obrovský chovatelský úspěch je pro ně také motivací v každodenní práci. Za výběr býků do inseminace je zodpovědný majitel farmy Alex. Ten vyniká svým nadšením pro výstavy, angažovaností jako rozhodčí a předseda mladých chovatelů chovatelského svazu FIH, stejně jako i odbornými znalostmi jako chovatel fleckvieh. Důležité jsou pro něho nejenom plemenné hodnoty, ale také exteriér – rodina Megastara Pp a Monorona to přesvědčivě dokazuje.

 

Rodina krav F – základ nejlepší genetiky fleckvieh

Zakladatelkou rodiny krav F v podniku Hörmandinger je dcera býka Zecker jménem Flora, která byla v roce 1995 zakoupena jako březí jalovice. Již ona tehdy přinesla potěšení jako rámcová kráva s nejlepším vemenem. Za téměř 30 let byla tato rodina krav v podniku Hörmandinger cíleně rozvíjena. První zástupkyně z této rodiny krav, které byly využity na embryotransfer, byla dcera Evergreena - Folda a dcera Imperativa - Finja, která pochází z exteriérové, osmkrát telené dcery býka Samland. Finja je matkou býka Excalibur (otec: Ephraim) a dcery po býku Jaron – Future. Z ní pochází tyto dva výjimeční býci Megastar Pp a Monoron. Plemenné hodnoty jejich matky Future patří stále k těm nejvyšším v celém Rakousku. Tato dcera Jarona je považovaná za specialistku na mléčné složky – není divu, když se podíváte na údaje o mléčné užitkovosti a vidíte, jak vysoké složky mají krávy z této rodiny krav F po mnoho generací. Celkově lze konstatovat, že tato rodina z podniku Hörmanidnger s jejím vynikajícím exteriérem, vysokou mléčnou produkcí a nadprůměrnými mléčnými složkami výborně naplňuje požadavky chovu fleckvieh.

 

Monoron na sebe upozorňuje

Již zmiňovaný polobratr Megastara Pp – Monoron je synem býka Monopoly PS. Ten zase jako bezrohý býk vede topku prověřených býků. Monoron se prosadil díky dalšímu navýšení jeho plemenných hodnot, tak jak reagoval na narůstající plemenné hodnoty jeho otce na základě výsledků prověření jeho synů a dcer. První PH měl Monoron spočítané v dubnu 2022 s hodnotou GZW 141 bodů, v srpnu měl již 143 a v prosinci 145. Do plemenitby vstoupil v dubnu 2023 s hodnotou 146 a umístil se tak vepředu mezinárodní topky býků a zároveň je nejlepším mladým býkem po prověřeném otci. Kombinace Monopoly x Jaron x Imperativ x Samland x Hades, činí Monorona ještě zajímavějším. Tento vzhledově pěkný býk přesvědčuje jako býk s lehkými porody, s pozitivními mléčnými složkami, stejně jako výborným fitnessem. Vemena jeho dcer budou mělká, pevně upnutá a s optimální délkou a tloušťkou struků.

 

Megastar Pp – bezrohá jednička mezinárodní topky způsobila skutečnou senzaci s GZW 150

To o čem se před 10 roky nikdo neodvážil snít je nyní realitou. Díky velkému nasazení mnoho chovatelských podniků a organizací je možno nyní nabídnout bezrohou genetiku s nejlepšími plemennými hodnotami. Megastar Pp je první bezrohý zástupce plemene, který se dostal až na samý vrchol topky. Stejně jako Megastar Pp byl také už jeho otec Martinus PS vyšlechtěn v oblasti chovatelského svazu FIH.

Megastar Pp, jako syn býka Martinus PS a dcery po Jaronovi, přináší alternativní krev pro bezrohý chov, ale také vysoké mléko s pozitivními složkami a velmi dobrým vemenem. Může se také pochlubit vysokou dojitelností při výborném zdraví vemene. Plemenné hodnoty Megastara Pp prostě splňují všechna přání. Fitness, zdraví, vysoké mléčné složky a špičkový exteriér, který je předpokladem dlouhověkých krav, to všechno nová hvězda topky přináší.

Býk je ve společném vlastnictví několika partnerských organizací EUROgenetiku a těší se vynikajícímu zdraví. Jeho potomstvo přinese do mnoha podniků po celém světě mnoho radosti. Než se tak ale stane, může to nějakou dobu trvat, vzhledem k enormní poptávce po jeho zmraženém semeni. Z toho důvodu je k dispozici pouze v omezeném množství.

Špičkové plemenné hodnoty a špičková rodina dělají z těchto dvou mladých býků přední představitele fleckvieh chovu.

 

Plemenné hodnoty těchto býků a fotky plemenic z rodiny F si můžete prohlédnout na stránkách těchto býků:

Megastar Pp

Monoron

 

 

 

 

Fotogalerie

Rodina Hörmandinger s býky – Megastar Pp (vlevo) a Monoron (vpravo)

Rodina Hörmandinger s býky – Megastar Pp (vlevo) a Monoron (vpravo)

 
Vloženo: 26. 06. 2023       Stránka: Fleckvieh
Další články

Fleckvieh býk Mabuso – přesvědčuje svými prvními dcerami

28. 03. 2023 Fleckvieh

Po velkém úspěchu jeho dcery Melissy na Alpencupsu v Miesbachu byly jeho dcery úspěšné minulou sobotu na Noci mladých krav v Münsteru. Celkovou vítězkou zde byla jeho dcera Marbl a titul Miss nejhezčí vemeno získala jeho dcera Anna.

Hilfinger – komplexní prověřený býk, s pěknými, mělkými vemeny

05. 08. 2021 Fleckvieh

Tento býk pochází z chovu Ilg Gbr Georg & Ulrich v Hattenhofenu, z rodiny S, která se vyznačuje vysokou bílkovinou. Jeho matka Samba, dcera býka Wille, je již po šesté otelená a je stále fit, když její maximální laktace byla právě ta poslední pátá.

Hamlet Pp* - na rodině záleží!

02. 08. 2021 Fleckvieh

Rodina Günzinger z St. Georgen u Obernbergu je již po tři desetiletí stálicí v chovu fleckvieh a díky výstavním úspěchům s krávami z rodiny A se proslavila i za hranicemi. Dnes je rodina krav linie A ve světě fleckvieh něčím zvláštním. S velmi zajímavými bezrohými býky Hamlet Pp* a Wega Pp* dosáhla špičkového chovatelského úspěchu. Na ohromný genetický potenciál rodiny linie A ukazuje ale také řada vysoce genotypizovaných jalovic na farmě.

Zeiger - špičkový mladý genomický býk

20. 07. 2021 Fleckvieh

Jako syn Zazu ZEL-134 je pokračovatelem vzácnější krevní linie. Pochází z významné a úspěšné L-rodiny z podniku Schürer –Hammon. 

Malaga Pp - bezrohý, produkční zlepšovatel fitnessu

08. 07. 2021 Fleckvieh

Malaga je produkčně silný bezrohý zlepšovatel, který přináší později dospělé krávy, vyššího rámce, s dobrými končetinami. Ty jsou strmější, s pevnou spěnkou a vysokým paznehtem. Pěkná vemena se vyznačují především délkou a úhlem předního vemene,  s výrazným závěsným vazem a ideálními struky. To vše, společně s dobrými fitness znaky, přispívá k výborné dlouhověkosti po několik laktací.

Nejstarší bavorská plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam

01. 01. 2021 Fleckvieh

Do nového roku se vždy přeje hodně zdraví, hodí se tedy začít nový rok příspěvkem z prvního čísla letošního německého časopisu Rinderzucht Fleckvieh o nejstarší bavorské plemenice dojeného plemene, a zřejmě nejenom tam nejstarší.

Logo ISB GENETICS

ISB GENETIC

Ledečská 2917
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika, EU kód: CZ61790003

IČ: 47451939     DIČ: CZ47451939 (jsme plátci DPH)

telefon: +420 569 408 331
email: info@isbgenetic.cz

ZASÍLAT NOVINKY

Pokud chcete od nás dostávat novinky emailem, zaregistrujte si prosím Váš email.

   

2000 - 2024 © ISB GENETIC - All rights reserved

developed: CodeKey.cz